XI edycja akcji „JUŻ PŁYWAM” i ”PRZEDSZKOLAK”

delfin woprusRozpoczęła się tegoroczna edycja akcji „JUŻ PŁYWAM” i „PRZEDSZKOLAK” organizowanej przez Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe we współpracy z firmą NIVEA Polska.

Akcja skierowana jest do dzieci, które nie mają dostępu do nauki pływania, dzieci z domów dziecka i ośrodków pomocy społecznej i przedszkoli. W Poznaniu w programach uczestniczyło CENTRUM WSPIERANIA RODZIN „SWOBODA”, mieszczące się przy ul. Swoboda 59. Wszyscy uczestnicy będą mogli wziąć udział w kursach nauki pływania i zasad bezpiecznego zachowania się nad wodą.

Szkolenia odbędą się w całym kraju, na pięćdziesięciu pływalniach w tym na Pływalni Miejskiej ATLANTIS na os.St.Batorego w Poznaniu, które prowadzą instruktorzy WOPR Maciej Pawłowski i Rafał Witczak członkowie Grupy Interwencyjnej WOPR WLKP. „COMMANDO RESCUE TEAM” z Poznania. Zajęcia potrwają do końca listopada b.r.

Każdego lata z powodu utonięć ginie kilkadziesiąt dzieci. Nieumiejętność pływania oraz brak znajomości podstawowych zasad bezpieczeństwa – to główne powody wypadków nad wodą z udziałem dzieci. Okazuje się, że nauka pływania i bezpiecznego zachowania się w wodzie wpływa bezpośrednio na malejące statystyki utonięć. Dlatego też, WOPR i NIVEA, co roku zwiększają liczbę dzieci objętych tą akcją.

       „JUŻ PŁYWAM” – jest częścią cyklów programów promujących zasady bezpiecznego zachowania nad wodą i w wodzie, prowadzonych od 2002 roku. Obejmuje lekcje nauki pływania dla piętnastoosobowych grup. Na pływalniach w całej Polsce odbywa się cykl szesnastu zajęć, w czasie których pod okiem instruktorów WOPR dzieci uczą się pływać.

         „PRZEDSZKOLAK” – to pięć zajęć w wodzie, na których dzieci w wieku przedszkolnym oswajają się z wodą, uczą się podstawowych ćwiczeń przydatnych w poruszaniu w środowisku wodnym.

Dowiadują się także, jak zachowywać się nad wodą i poznają podstawowe znaki informacyjne stosowane na kąpieliskach otwartych. Instruktorzy uczestniczący w akcji otrzymują do dyspozycji sprzęt niezbędny do nauki pływania oraz materiały edukacyjne do zajęć. Natomiast dzieci dostają komplet materiałów takich jak: książeczki z naklejkami, w których przedstawiony jest świat bezpiecznych wakacji nad wodą.

Poniżej przedstawiamy materiały video promujące całą akcję:

Ten wpis został opublikowany w kategorii Akcje, Kursy, Spotkania informacyjne, Szkolenia i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.