Pracowity weekend na jez. Kierskim.

W dniu 21.05.2011 r. ratownicy Commando Rescue Team we współpracy z ratownikami z Drużyny WOPR Posnania-Malta na jeziorze Kierskim przeprowadzili pokazy technik ratowniczych z użyciem skutera wodnego z platformą ratowniczą oraz łodzi motorowodnej typu RIB.

Pokazy zaczęły się w sobotni poranek o godz. 10.00. Po kilkudziesięciu minutach prezentowania technik ratowniczych z wykorzystaniem ww. sprzętu ratownicy z obu grup wykorzystali czas na doskonalenie swoich umiejętności oraz polepszenie koordynacji działań dwóch grup. W trakcie ćwiczeń nadszedł sygnał, iż w Krzyżownikach wywróciła się łódź wiosłowa. Ratownicy natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia ruszyli we wskazane miejsce. Chwilę później do akcji włączyła się także łódź policyjna. Po przybyciu na miejsce okazało się, iż wywrotce uległ kajak z dwiema osobami na pokładzie. Zanim ratownicy dotarli na miejsce, poszkodowani zdążyli zostać przetransportowani na brzeg przez przepływającą w pobliżu łódź żaglową. Osobami poszkodowanymi okazało się być małżeństwo, z których jedna osoba była pod wpływem alkoholu co najprawdopodobniej było przyczyną wypadku. Poszkodowani z uwagi na fakt przemoczenia ubrań byli mocno wyziębieni. Na zgłoszenie o wypadku odpowiedziała także straż pożarna, która również uczestniczyła w akcji. Po kilku minutach mężczyzna stracił na chwilę przytomność pomimo podawania mu tlenu. Poszkodowany został umieszczony na desce ratowniczej, został dodatkowo ogrzany i podczas oczekiwania na karetkę pogotowia ratownicy cały czas utrzymywali z nim kontakt.

Po akcji ratowniczej, ratownicy wraz z oddziałem policji wodnej rozpoczęli proces zabezpieczania regat żeglarskich, jakie również tego dnia odbywały się na jeziorze Kierskim.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować ratownikom z Drużyny WOPR Posnania-Malta za współpracę zarówno podczas ćwiczeń jak i akcji ratowniczej. Na każdym etapie przebiegała ona wzorowo i bez zastrzeżeń. Po obu stronach dało się zauważyć ogromną chęć do działań, co zaowocowało bardzo pozytywnymi efektami.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Akcje, Szkolenia i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.