Cel festynu

Po raz pierwszy w historii działalności drużyny ratowniczej CRT (Commando Rescue Team) mamy zaszczyt zaprosić na festyn charytatywny, którego celem jest uświadomienie dzieciom zagrożeń związanych z wakacjami letnimi nad wodą.

Podczas festynu odbywającego się przy Pływalni Atlantis na os. Stefana Batorego w Poznaniu, zostanie wydzielony specjalny teren, na którym odbędą się liczne konkursy i konkurencje sportowe dla dzieci, poprzez naszą akcję będziemy przede wszystkim uświadamiać dzieciom zagrożenia związane z pobytem nad wodą, przedstawimy podstawy pierwszej pomocy i zasad zachowania, które będzie można przećwiczyć na fantomach.

Pragnąc rozszerzyć swoją działalność postanowiliśmy zająć się organizacją festynu charytatywnego dla dzieci. Dzięki współpracy z Dyrektorem Pływalni Miejskiej ATLANTIS na os. Stefana Batorego 101 w Poznaniu, uzyskaliśmy zgodę na realizację imprezy na terenie przed budynkiem pływalni. Celem festynu będzie zbiórka pieniędzy na dofinansowanie półkolonii dla dzieci, organizowanych przez nasze stowarzyszenie. Półkolonie mają stworzyć większą możliwość bezpiecznego spędzania wakacji letnich dzieciom, które zostają bez opieki rodziców, oraz dzieciom, których rodzice mają ograniczone środki finansowe na zapewnienie im atrakcji podczas dni wolnych od szkoły.

Charytatywna forma festynu ma zachęcić zarówno rodziców jak i dzieci do wkładu własnego przy organizacji tego przedsięwzięcia poprzez zaangażowanie przy licznych konkursach i akcjach (np. pieczenie ciast przez rodziców, udział w konkursach), środki zebrane podczas festynu będą przeznaczone na dopłaty do planowanych półkolonii.

Możliwość komentowania jest wyłączona.