Opatrywanie ran, złamań i innych kontuzji – trening

Dnia 17 stycznia 2011, na naszym treningu, w ramach sekcji medycznej, odbyło się szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy w przypadku osób z podejrzeniem złamań, zwichnięć, stłuczeń… Był to kolejny trening z cyklu przygotowującego członków CRT do zabezpieczania sportowych imprez masowych. Najbliższa już w czwartek, gdzie Commando Rescue Team będzie odpowiedzialne za zabezpieczenie turnieju piłki ręcznej uczniów do lat 15.

Po pokazie ratowników medycznych, wraz z godzinnymi zajęciami praktycznymi, na  których to mogliśmy przećwiczyć i udoskonalić nabyte wcześniej umiejętności, udaliśmy się na halę basenową.

Tam trening „w wodzie” poprowadziła Magda, która wykorzystując swoje doświadczenie trenerskie oraz zawodnicze, a także wiedzę z zakresu ratownictwa wodnego, przez następne 90 minut wyciskała z nas resztki sił. Oprócz krótkiego rozpływania ćwiczyliśmy m.in. holowanie osób nieprzytomnych i osłabionych, sposoby dopływania do tonącego.

Na koniec przyszedł czas na mały sprawdzian: każdy wystartował na dystansie 6×50 m stylem dowolnym – wszystkie wyniki były całkowicie satysfakcjonujące 🙂

Ratownikom medycznym jeszcze raz dziękujemy i mamy nadzieję na kolejne spotkanie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.