III Mistrzostwa Miasta Poznania w Ratownictwie Wodnym – relacja

Mistrzostwa Wielkopolski w Ratownictwie Wodnym były pierwszymi zawodami, w których wzięła udział nasza grupa. 24 września 2010 r. na pływalni AQUATIC w Poznaniu rywalizowaliśmy w gronie 50 zawodników z następujących jednostek:

• WOPR przy PWSZ w Lesznie,
  • Drużyna WOPR ze Środy Wlkp.,
  • WOPR z Wrześni,
  • WOPR z Trzcianki,
  • WOPR z Rusałki,
  • Drużyna WOPR Posnania – Malta oraz
  • zawodnicy z Wielkopolskiej Grupy Operacyjnej.

Pomimo tego, iż był to nasz pierwszy start w tego typu imprezie, wypadliśmy zaskakująco dobrze, zdobywając trzy złote oraz jeden srebrny medal w konkurencjach indywidualnych oraz 4 miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Niektórzy z nas doświadczenie mają bardzo duże w zawodach pływackich różnego typu. Od indywidualnych konkurencji, po drużynowe, pływania w monopłetwie czy też reprezentowanie swoich klubów piłki wodnej. Bierzemy udział w zawodach takich jak Mistrzostwa Wielkopolski, Mistrzostwach Polski czy Mistrzostwa Świata.

W klasyfikacji generalnej seniorów punktowano odpowiednio 28, 26, 24, 22, … itd. za zdobycie odpowiednio 1, 2, 3, 4, … miejsca zajmowane w konkurencjach indywidualnych. Zwycięża zawodnik, który w tych konkurencjach zajął 1. i 2. miejsce, czyli zgromadził 54 pkt. Drugie miejsce zajmuje zawodnik zwyciężający dwukrotnie (56 pkt). Na trzecim uplasował się natomiast pływak, który zajął odpowiednio 1 i 3 pozycję, co daje 52 pkt. Reprezentant Commando Rescue Team zdobył 1 i 2 miejsce.

Debiutująca i nowo powstała Drużyna okazała się lepsza nawet od teoretycznie najbardziej elitarnej grupy w regionie – Wielkopolskiej Grupy Operacyjnej.

Mimo dobrych wyników, koordynator GO nie zdecydował się powołać naszych zawodników do reprezentacji Wielkopolski na Mistrzostwa Polski Ratowników WOPR.

Commando Rescue Team

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.