Szkolenie i patrol na jez. Powidzkim

Dnia 19.08.2012 Commando Rescue Team zorganizowało szkolenie BLS z elementami ratownictwa wodnego oraz pokazem z użyciem sprzętu motorowodnego w Kosewie n/jez. Powidzkim.

W szkoleniu uczestniczyli strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej oraz ratownicy WOPR z Kosewa. Szkolenie obejmowało przypomnienie sobie wiedzy i umiejętności z pierwszej pomocy przedmedycznej. Było ono prowadzone przez zawodowego ratownika medycznego, który przedstawił wszystkim uczestnikom schematy udzielania pierwszej pomocy w różnych sytuacjach. Następnie każdy z uczestników ćwiczył samodzielnie i utrwalał umiejętności pod czujnym okiem instruktorów na profesjonalnych fantomach. Na kolejnych „stacjach” uczestnicy mieli do dyspozycji podręczny sprzęt ratowniczy (bojkę SP, pas ratowniczy typu „węgorz”, koło ratunkowe, rzutki), na kolejnej odbywały się ćwiczenia z  deskę ratowniczą, a na ostatniej uczestnicy układali poszkodowanych w pozycji bezpiecznej. Na zakończenie ćwiczeń odbył się egzamin i każdy z uczestników musiał odpowiednio zachować się i zastosować nabyte umiejętności w sytuacji, którą wykreowali instruktorzy.

Po zakończeniu powyższego etapu szkolenia, ratownicy Commando Rescue Team, wykonali pokaz ratownictwa wodnego z użyciem sprzętu motorowodnego. Po dokonaniu desantu, na głębokiej wodzie przymocowali poszkodowanego do deski ratowniczej i łodzią motorowodną został on przetransportowany na brzeg, gdzie została udzielona mu pomoc przedmedyczna i oczekiwano na przyjazd profesjonalnych służb.

Na zakończenie szkolenia, ratownicy oraz strażacy dokonali patrolu po jez. Powidzkim. Wszystkie działania zostały zwieńczone grillem oraz wymianą kontaktów, które z pewnością zaowocują kolejnymi wspólnymi szkoleniami i współpracą. Poniżej zapraszamy do obejrzenia galerii z wydarzenia:

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii, Events, Pokazy, Szkolenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.