Boat Show 2011

Dnia 20 listopada  2011 r. grupa Commando Rescue Team wzięła udział w targach Poland Boat Show  2011, które odbywały się na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Wraz z Policją (oddział wodny) udzielaliśmy zwiedzającym informacji na temat ratownictwa wodnego, pierwszej pomocy. Rozdawaliśmy również – szczególnie najmłodszym zwiedzającym – materiały edukacyjne dotyczące zasad bezpiecznej kąpieli. Na naszym stoisku można było zwiedzać  łódź motorową – nowy nabytek Policji Wodnej – obejrzeć z bliska funkcjonowanie Urządzenia do aktywnej mechanicznej kompresji-dekompresji klatki piersiowej – LUKAS® oraz zrobić pamiątkowe zdjęcia z psem ratowniczym rasy Nowofunland o wdzięcznym imieniu Humbak.

Głównym punktem niedzielnego programu na naszym stanowisku był pokaz ratownictwa zarówno w wodzie, jak i na lądzie. Członkowie CRT zaprezentowali techniki pływania ratowniczego, sposoby holowania poszkodowanego. Następnie zwiedzający mogli obserwować akcję na lądzie – resuscytację krążeniowo-oddechową przeprowadzoną bez sprzętu przez 1 ratownika, a następnie z użyciem LUKAS’a, którego WOPR Wielkopolska posiada jako jeden z pierwszych w kraju. Po pokazach odwiedzającym zaprezentowany został Humbak – pies ratowniczy rasy Nowofunland, który stał się szczególną atrakcją dla najmłodszych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Events, Pokazy, Spotkania informacyjne i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.